Проєкт:
Проєкт SMART4YOUTH орієнтований на молодих людей, адже сааме від цієї категорії населення прикордонної зони залежить майбутнє цього регіону. Тому нам варто усвідомлювати, що ми маємо інвестувати в людей, пропагувати спільні цінності, і, що найголовніше, знаходити спільні точки дотику у сферах та інтересах для співпраці між країнами та між молоддю.
Загальною метою цього проєкту є розробка та впровадження спеціальних спільних програм в освіті, здатних запобігти тому, щоб молоді люди з групи ризику віком від 14 до 20 років до завершення навчання покидали освітні заклади. Програма діятиме упродовж 18 місяців і складатиметься з програм інтегративної допомоги, тренінгів, заходів з обміну досвідом для вчителів та молоді, вдосконалення впровадження навичок та збільшення доступності на ринку праці, позакласних заходів та семінарів і інших подій, котрі стали можливими завдяки партнерству між двома навчальними закладами та двома неурядовими організаціями й міцній транскордонній співпраці. Як наслідок, планується досягнути розвитку інноваційних позакласних заходів.
Наразі стан справ свідчить, що навчальні заклади в прикордонній зоні взагалі не співпрацюють у пошуку спільних рішень загальних проблем, таких як диверсифікація навчальних послуг для освітньої інклюзії всіх. Також ми стикаємося з відсутністю співпраці з неурядовими організаціями (НУО), обмеженими можливостями для неформальної освіти. Вирішення цих проблем є ключовим для того, щоб зробити школу привабливішою для молодих людей віком від 14 до 20 років.
Згідно зі статистичними даними, по обидва боки кордону зростає кількість відрахованих з навчальних закладів молодих людей, тих, хто кинув школу чи достроково припинив навчання. Через неналежну якість освіти молоде покоління почало мігрувати в інші регіони для навчання. Оскільки технічні професії вважаються застарілими та менш привабливими, все більше компаній відчувають нестачу кваліфікованого персоналу, а також людських ресурсів загалом. Ми не можемо думати про сталий розвиток у майбутньому, не розглядаючи інвестиції в людей у прикордонній зоні. Заявник досяг певних хороших результатів у попередніх проєктах, враховуючи впровадження допоміжних послуг, а також П1 показує позитивні результати, включаючи сферу декоративно-прикладного мистецтва до освітньої пропозиції, роблячи пропозиції доступними протягом 18 місяців. Партнерство здатне призвести до створення інноваційної моделі соціальної інтеграції для молоді, яка перебуває в групі ризику, моделі, яка може бути використана в довгостроковій перспективі по обидва боки кордону.
Довгострокові переваги транскордонного співробітництва, передбачені проєктом для партнерів проекту, такі:
– Два багатофункціональних центри, з усіма допоміжними послугами, розробленими під час проєкту, будуть доступні для отримання освітніх послуг у всіх чотирьох партнерів-виконавців; вони стануть місцем проведення всіх офіційних та неформальних навчальних заходів для вчителів та спеціалістів, а також для залучених молодих людей та представників НУО;
– Проєкт створює можливість для співпраці в галузі освітніх послуг, з можливістю розвитку співпраці у сфері методів навчання та обміну досвідом між викладачами і, звичайно, стосунків зі студентами (учнями) та між ними. Якісні послуги підтримки для молодих людей, що перебувають у групі ризику, включаючи інформацію, оцінку навичок, професійне консультування, сімейне консультування, ІКТ-семінари та навчання на творчих воркшопах можна ефективно розвивати лише у тісній співпраці шкіл з позашкільними закладами та залученням мультидисциплінарної команди викладачів обох сфер. Обмін кращими практиками у галузі освіти та підтримка молоді, яка перебуває у групі ризику, може здійснюватися лише через транскордонну співпрацю. Всі чотири партнери твердо вирішили запропонувати принаймні одну якісну програму, розроблену цим проектом: заявник – через розвиток консультаційних послуг, П1 – пропонуючи позакласні заходи, засновані на воркшопах з традиційних декоративно-прикладних ремесел, ACDC – пропонуючи тренінги для викладачів та майстер-класи з розвитку творчості в сфері інформаційно-комп’ютерних технологій та підприємництва, а П3 спеціалізується на відео та фотографії.
Цілі та результати
– Створення можливостей для молодих людей для закордонних зустрічей на основі спільних освітніх інтересів, покращення міжкультурного взаєморозуміння, міжкультурного навчання та заохочення співпраці у програмах ІКТ, декоративно-прикладному мистецтві, підприємниццтві та нових медіатехнологіях, які сьогодні є дуже привабливими;
– Розробляючи спільну онлайн-платформу, викладачі та експерти матимуть можливість співпрацювати та обмінюватися передовим досвідом у галузі освітніх послуг та довгострокових методологій викладання. У свою чергу, молоді люди, обрані для творчих майстер-класів, зможуть і надалі підтримувати зв’язок та співпрацювати після завершення проєкту.
Ареал проєкту
Весь проект заснований на спільній співпраці між партнерами, приватно-державному партнерстві, співпраці між державними навчальними закладами та приватними неурядовими організаціями, спільній роботі задля спільної потреби в покращенні освітніх послуг для молоді, підтримці її зацікавленості та активності у навчальних закладах і адаптації освітніх послуг до інтересів та можливостей молодих людей. Цей мікс співпраці, включаючи пілотування освітніх програм, буде зразком найкращої практики в рамках програм ENI і буде легко передана в інші школи, регіони та райони.
Ареал програми після завершення проєкту
Ми віримо, що, створюючи разом цю освітню послугу, ми відповідатимемо очікуванням нових поколінь, нашою цільовою групою є молоді люди в групі ризику віком 14-20 років, залучені до офіційної професійної освіти, і ми матимемо перший досвід у транскордонній розробці та оцінці системи освіти.